Czytanie z moimi dziewczynkami !

Wiesz już, że uwielbiam czytać książki. Ale nie sądzę, żebym kiedykolwiek wspominała, że czytam z moimi dziećmi i dla moich dzieci.

Yuki nie ma jeszcze dwóch lat i już lubi „czytać” książki. Analizuje każdy obrazek na bieżącej stronie. Kto kiedykolwiek próbował przeczytać książkę dwulatkowi, dokładnie wie, jak frustrujące może to być. Dam Ci teraz dobrą radę, nie walcz z tym, nie próbuj jej czytać! Pozwól dziecku opowiadać po swojemu, one dokładnie wiedzą co je interesuje z tej historii. 


Jeśli chodzi o Lilly, zna już na pamięć większość naszych książek, a kiedy próbuję ponownie przeczytać którąś z jej książek, to ona zaczyna opowiadać o czym jest ta historia. I to jest piękne, możesz naprawdę dowiedzieć się, czy dziecko cię słuchało podczas czytania i ile pamięta z książki. Nieraz ta historia ma zupełnie inny wydźwięk. 

Najbardziej lubię czytać Lilly nowe książki. Siadamy, przytulamy się do siebie i zaczynam jej czytać. Zazwyczaj wybieramy czas, kiedy Yuki drzemie, wtedy mamy czas dla siebie, nic nas nie odciąga i mamy szansę przeczytać całą książkę.

Zawsze kiedy czytamy, Lilly zadaje wiele pytań i staram się odpowiedzieć najlepiej, jak potrafię, chociaż czasem pytania są tak zaskakujące że, myślę: skąd ona je bierze ?!

Zawsze mamy filiżankę herbaty obok nas, ponieważ zwykle odczuwamy pragnienie dopiero po przeczytaniu kilku stron. Wiem, że bardzo lubi czas Mama i Lilly, ponieważ mogę poświęcić jej całą moją uwagę.

Czasami czytamy też przed snem, ale to zdarza się rzadzko..

A czy Ty czytasz z dziećmi? Jakie są wasze rytuały ? 
Daj mi znać w komentarzu poniżej.

Zdjęcia : Karolina https://www.facebook.com/TheScentOfYesterdayLiverpool/

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem